środa

Aktualności

Pierwsze zwycięstwo w lidze Makroregionalnej...

• autor: LomsResovia97, 2014-03-31 15:56

W meczu 2. kolejki Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych SMS Resovia 1997 pokonała KKP Koronę Kielce 1:0.

Podopieczni Grzegorza Sitka po remisie z Karpatami Krosno (0-0) odnieśli pierwsze zwycięstwo w MLJM. Nie było to łatwe spotkanie ale pokonaliśmy rywala 1-0, a ładnego gola na wagę trzech punktów zdobył Karol Skuba, mówi trener Grzegorz Sitek dodając, że od początku spotkania mecz mógł się podobać. Zawodnicy obu zespołów bardzo chcieli zdobywać bramki, dzięki czemu byliśmy świadkami ładnych akcji.

W 60 minucie czerwoną kartką został ukarany bramkarz Korony Kielce, który faulował zawodnika SMS-u Karola Skube w polu karnym. Do rzutu karnego podszedł Patryk Sobuś ale trafił tylko w słupek. Od tego momentu grający w  przewadze zawodnicy Resovii  byli stroną dominującą.

Po jednej z takich akcji Patryk Sobuś potężnym strzałem z ok. 23 m z „pierwszej piłki” trafił w poprzeczkę. Decydujący cios zadał Karol Skuba, który w 65 minucie pięknym uderzeniem z lewej nogi ustalił wynik meczu.Uważam, że rozegraliśmy dobry mecz. Spotkanie było bardzo emocjonujące i pełne sytuacji podbramkowych. Błędy indywidualne się zdarzały, nad którymi musimy popracować .Cieszymy się z pierwszego zwycięstwa na tym etapie rozgrywek i doświadczeń, których tej drużynie już nikt nie zabierze, a które będą procentować w dorosłej piłce mówi trener Grzegorz Sitek.